Hardenberg’85 is het nieuwe seizoen begonnen met een overwinning. DKB uit De Krim werd zaterdag met 4-2 verslagen. Vooral voor rust creëerden de Blauwen voldoende kansen om eerder afstand te nemen, maar de bezoekers bleven lang in de wedstrijd. Uiteindelijk zorgde Koen Timmermans in de slotfase voor de definitieve beslissing.
De eerste officiële thuiswedstrijd van het seizoen werd overigens niet op het vertrouwde hoofdveld gespeeld. Veld 1 op Sportpark Baalderveld heeft deze zomer een volledig nieuwe kunstgrasmat gekregen. Het veld ligt er inmiddels, maar de laatste puntjes moeten nog op de i worden gezet en bovendien moet het veld nog officieel worden gekeurd. Daarom werd voor het bekerduel met DKB uitgeweken naar veld 2. De hoop is dat Hardenberg’85 bij de eerste competitiewedstrijd wél zijn intrek kan nemen op het vernieuwde hoofdveld.
Voor beide ploegen betekende het bekerduel de eerste officiële wedstrijd van het nieuwe seizoen. Hardenberg’85 begint na de promotie van afgelopen zomer aan een nieuw avontuur in de derde klasse. Ook DKB vierde enkele maanden geleden feest: de ploeg werd kampioen in de vijfde klasse en komt dit seizoen uit in de vierde klasse.
Kansen vanaf de openingsfase
Hardenberg’85 had in de openingsfase het betere van het spel en kreeg al snel mogelijkheden om de score te openen. Na ongeveer tien minuten verscheen Thomas de Boer alleen voor de doelman van DKB, maar die voorkwam met een goede redding de 1-0.
Vijf minuten later was het alsnog raak. Xaver Slot kwam oog in oog met de keeper, omspeelde hem en zorgde voor de eerste Hardenbergse treffer van het nieuwe seizoen: 1-0.
De thuisploeg kreeg daarna voldoende mogelijkheden om de voorsprong snel uit te breiden. Kort na de openingstreffer ontstonden opnieuw twee grote kansen, maar DKB wist een tweede doelpunt te voorkomen. Ook Bram Veen was dichtbij toen hij na ruim twintig minuten uit een corner net over kopte.
Thomas de Boer kreeg vervolgens opnieuw een goede mogelijkheid, maar zag zijn inzet in het zijnet belanden. Hardenberg’85 had kansen genoeg om verder afstand te nemen, maar verzuimde zichzelf te belonen.
En zoals zo vaak in het voetbal viel de treffer vervolgens aan de andere kant. DKB sloeg in de 28e minuut toe en bracht de stand weer in evenwicht: 1-1.
Hardenberg’85 liet zich door de gelijkmaker niet uit het veld slaan en bleef op zoek gaan naar een nieuwe voorsprong. Die kwam er vlak voor rust. In de 41e minuut rondde Thomas de Boer een goede Hardenbergse aanval af na voorbereidend werk van Xaver Slot: 2-1.
Slot opnieuw trefzeker
Na rust bood DKB meer weerstand en werd de wedstrijd wat onrustiger. De bezoekers bleven veel energie in het duel leggen en gaven zich ondanks de achterstand allerminst gewonnen.
Hardenberg’85 bleef ondertussen zoeken naar een derde treffer. Na ruim een uur werden de eerste wissels doorgevoerd. Juan Nasta verving Sam Kuipers en kort daarna kwam Simon Peltjes binnen de lijnen voor Youri Bouwhuis.
In de 66e minuut kreeg Hardenberg’85 meer lucht. Bram Veen was de aangever en Xaver Slot stond op de goede plek om zijn tweede doelpunt van de middag binnen te werken: 3-1.
Een vierde treffer hing daarna nadrukkelijk in de lucht. Rond de zeventigste minuut ontstond een hectische situatie voor het doel van DKB. Hardenberg’85 was meerdere keren dichtbij, maar wonderwel wilde de bal er niet in.
Met nog ruim een kwartier te spelen maakten Xaver Slot en Ryan Hemstede plaats voor Koen Timmermans en Justin Mecklenfeld.
DKB brengt spanning terug
Waar Hardenberg’85 mogelijkheden had gehad om de wedstrijd definitief te beslissen, bracht DKB in de 79e minuut plotseling de spanning terug. Met de 3-2 bedroeg het verschil opnieuw slechts één doelpunt en bleef het duel open.
Lang hoefde Hardenberg’85 echter niet met die minimale marge te spelen.
In de 85e minuut waren het twee invallers die gezamenlijk voor de beslissing zorgden. Simon Peltjes verzorgde de assist en Koen Timmermans maakte de 4-2. Een minuut later kwam ook Fons Veltink nog binnen de lijnen voor Stan Meijer.
Na ruim 93 minuten voetbal kwam er een einde aan de eerste officiële wedstrijd van het seizoen.
Hardenberg’85 boekte daarmee een verdiende overwinning. De ploeg creëerde voldoende mogelijkheden om het duel eerder te beslissen, maar liet DKB door de gemiste kansen tweemaal terugkomen in de wedstrijd. Uiteindelijk stonden er met vier Hardenbergse treffers alsnog duidelijke cijfers op het scorebord.
Voor Xaver Slot werd het met twee doelpunten en een assist bovendien een bijzonder productieve middag.
Lang kan Hardenberg’85 niet nagenieten van de overwinning. Dinsdag 1 september wacht alweer de volgende bekerwedstrijd. Om 20.15 uur komt FC Dalfsen naar Sportpark Baalderveld.
Bijzondere middag voor meerdere spelers
De eerste officiële wedstrijd van het seizoen was ook voor meerdere spelers persoonlijk bijzonder.
Sam Kuipers, deze zomer overgekomen van DOS’37 2, maakte zijn officiële debuut voor Hardenberg’85. Ook Youri Bouwhuis keerde terug op het oude nest. De voormalig jeugdspeler van Hardenberg’85 maakte tegen DKB zijn officiële debuut in het eerste elftal.
Voor Stan Meijer was er eveneens een mooie mijlpaal. Hij maakte vorig seizoen al enkele keren als invaller zijn opwachting in het eerste, maar stond zaterdag voor het eerst officieel aan de aftrap.
Daarnaast waren twee vertrouwde gezichten weer terug bij de eerste selectie. Ryan Hemstede speelde de afgelopen seizoenen in het tweede elftal, maar is dit seizoen weer aangesloten bij Hardenberg’85 1. Hij begon tegen DKB direct in de basis.
Ook Koen Timmermans maakte zijn terugkeer bij het eerste elftal. Timmermans koos er enkele jaren geleden voor om in het derde te gaan spelen, maar sloot dit seizoen opnieuw aan bij de eerste selectie. Zijn rentree kreeg zaterdag direct extra glans: als invaller tekende hij in de slotfase voor de beslissende 4-2.
Wedstrijdgegevens
Hardenberg’85 – DKB 4-2
Doelpunten Hardenberg’85
15’ Xaver Slot, 1-0
41’ Thomas de Boer, 2-1 — assist Xaver Slot
66’ Xaver Slot, 3-1 — assist Bram Veen
85’ Koen Timmermans, 4-2 — assist Simon Peltjes
Opstelling Hardenberg’85
Tim Pekkeriet; Bram Veen, Lennard de Leeuw, Mart Lennips, Thom Veen, Thomas de Boer, Stan Meijer, Ryan Hemstede, Xaver Slot, Sam Kuipers en Youri Bouwhuis.
Wissels
61’ Juan Nasta voor Sam Kuipers
62’ Simon Peltjes voor Youri Bouwhuis
77’ Koen Timmermans voor Xaver Slot
77’ Justin Mecklenfeld voor Ryan Hemstede
86’ Fons Veltink voor Stan Meijer